Iga Świątek wygrywa Porsche Tennis Grand Prix! 4 tytuł z rzędu w tym sezonie!

Aktualizacja: 25 kwi 2022, 10:48
24 kwi 2022, 15:34

Iga Świątek wygrała 2:0 z Aryną Sabalenką w finale Porsche Tennis Grand Prix rozgrywanego w ramach touru WTA. Tym samym sięgnęła po swój siódmy tytuł w karierze i czwarty z rzędu w tym roku. Polska tenisistka ze Stuttgartu wyjedzie samochodem Porsche Taycan GTS Sport Turismo.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Iga Świątek najlepsza podczas WTA Stuttgart

Można powiedzieć, że tradycji stało się zadość. Polka pewnie pokonała Sabalenkę i kontynuuje swoją niesamowitą serię w trwającym sezonie. Oba sety finałowego pojedynku zakończyły się wynikiem 6:2. Nie było to jednak tak proste zadanie, jak może się wydawać po spojrzeniu na tablicę z punktami.

W pierwszym secie Iga Świątek musiała dwukrotnie bronić się przed przełamaniem, ale rywalka nie zdołała wykorzystać swoich okazji. Drugi set rozpoczął się obiecująco dla tenisistki z Białorusi, która od początku trzymała bliski kontakt z Igą i stawiała coraz trudniejsze warunki.

Decydujący okazał się szósty gem, w którym Polka przełamała rywalkę i prowadziła 4-2. Sabalenka później nie potrafiła już nic szczególnego zrobić i przegrała swój drugi finał w Stuttgarcie.

Kolejny turniej z udziałem Świątek rozpoczyna się już 28 kwietnia. Będzie to WTA 1000 w Madrycie.