Iga Świątek wygrywa US Open! Polka podbiła Stany Zjednoczone!

Aktualizacja: 11 wrz 2022, 09:48
11 wrz 2022, 00:45

Iga Świątek została zwyciężczynią turnieju US Open 2022. Polka w meczu finałowym pokonała Tunezyjkę Ons Jabeur 6:2, 7:6 [7:5]. Liderka rankingu WTA w sobotnią noc ponownie udowodniła, że nie ma sobie równych na tenisowych kortach i mecz finałowy zamknęła w godzinę i 53 minuty.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Iga Świątek nie dała Tunezyjce wygrać nawet jednego seta

Iga Świątek przyleciała do Stanów Zjednoczonych z konkretnym celem. Polka za wszelką cenę chciała wygrać US Open 2022. Biało-czerwona od samego początku konsekwentnie realizował postawione przed sobą zadanie i w drodze do finału pokonała takie zawodniczki jak Jasmine Paolini, Sloane Stephens, Lauren Davis, Jule Niemeier, Jessica Pegula czy Aryna Sabalenka.

W ostatnim meczu Polce przyszło zmierzyć się z Tunezyjką Ons Jabeur. Od samego początku rywalka pozostawała jednak jednie tłem dla świetnie dysponowanej Igi Świątek. Zawodniczka urodzona w Warszawie już w pierwszym secie pokazała, że liczy się dla niej tylko pierwsze miejsce i tę partię wygrała w zaledwie 31 minut. Polka oddała Tunezyjce zaledwie dwa gemy, w tym przegrywając swój serwis przy stanie 3:1.

Druga część meczu rozpoczęła się bardzo podobnie do pierwszej. Po pierwszych trzech gemach Iga Świątek prowadziła już bowiem 3:0. Tym razem Jabeur nadrobiła jednak straty i doprowadziło do stanu 4:4. Finał polsko-tunezyjskiego boju należał jednak do Świątek. Polka dała sobie radę w obronie aż trzech break pointów, a następnie utrzymała nerwy na wodzy i wygrała dwa punkty przy podaniu Tunezyjki. Tym samym wygrała drugiego seta 7:6 [7:5].

Warto podkreślić, że Iga Świątek jest pierwszą zawodniczką w historii polskiego tenisa, której udało się wygrać turniej US Open. Przed tą edycją jej najlepszym wynikiem w Nowym Jorku było dojście do 1/8 finału. Ponadto dla Polki to trzecie zwycięstwo w turniejach Wielkiego Szlema w karierze. Wcześniej 21-latka dwa razy wygrała Roland Garros.

Hubert Hurkacz będzie gościem Kuby Wojewódzkiego. Gdzie i kiedy oglądać?