Iga Świątek wygrywa WTA Warsaw Open! Różnica klas w finale

30 lip 2023, 14:56

W spotkaniu finałowym BNP Paribas Warsaw Open Iga Świątek nie dała żadnych szans Laurze Siegemund i wygrała 6:0, 6:1. Dla liderki rankingu WTA jest to czwarty wygrany turniej w 2023 roku. Wcześniej triumfowała we French Open oraz w Dausze i Stuttgarcie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Iga Świątek triumfuje w Warszawie

Turniej BNP Paribas Warsaw Open jest jedynym z cyklu WTA rozgrywanym w naszym kraju. Z tego powodu wśród uczestniczek znalazła się Iga Świątek, która niezbyt często decyduje się na grę w imprezach o randzie 250. Najlepsza tenisistka świata na twardych kortach kompleksu Legia Tenis & Golf nie przegrała żadnego seta i zdobyła tytuł. Okazała się lepsza od Niginy Abduraimowej, Claire Liu, Lindy Noskovej, Yaniny Wickmayer i Laury Siegemund.

Pojedynek, którego stawką był triumf w całym turnieju, toczył się pod dyktando Igi Świątek. W pierwszym secie Laura Siegemund nie wygrał nawet gema. Druga partia była nieco lepsza w wykonaniu doświadczonej Niemki, ale po godzinie gry Polka miała pierwszą piłkę mistrzowską, którą wykorzystała. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0, 6:1.

Chciałabym, żeby więcej było takich imprez w Polsce. Widać, że się da. Dziwi mnie to, ale jeśli chodzi o poziom stresu to ten turniej był na równi z Rolandem Garrosem. Początek był trudny, ale dzięki wam z każdym meczem grałam coraz lepiej. Mam nadzieję, że się podobało i spotkamy się na kolejnych tego typu imprezach – powiedziała po finale Iga Świątek.

Szansę na tytuł w BNP Paribas Warsaw Open, ale w rywalizacji deblistek mają Weronika Falkowska i Katarzyna Piter. Polska para w niedzielne popołudnie zmierzy się z Heather Watson i Yanina Wickamyer.