Iga Świątek wyrównała dwa rekordy. W tym nalężący do Sereny Williams

paź 4 2023, 18:40

W środę na kortach China Open spotkały się Iga Świątek oraz Magda Linette. Sam mecz nie przyniósł wielkich emocji, gdyż wiceliderka rankingu WTA łatwo pokonała drugą z Polek (6:1, 6:1). Znacznie ciekawszy jednak fakt, że przy okazji zwycięstwa Świątek wyrównała dwa niezwykłe rekordy.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Świątek wyrównała osiągnięcia Williams i Radwańskiej

Jeżeli chodzi o pierwszą niezwykłą statystykę, to na profilu OptaAce na Twitterze zauważono, że Iga Świątek zrównała się z Sereną Williams. Wiceliderka światowego została dopiero drugą tenisistką od 2009 roku, która na przestrzeni dwóch sezonów z rzędu była w stanie wygrać przynajmniej 20 spotkań bez straty seta w najbardziej prestiżowych turniejach, czyli tych o randze WTA 1000.

Młodsza z sióstr Williams swoją niezwykłą serię miała w latach 2013-2014. Z kolei Iga Świątek dorównała jej w sezonach 2022 i 2023. To jednak nie wszystko. Naszej najlepszej tenisistce w środę udało się wyrównać jeszcze jeden rekord. Tym razem należący do Agnieszki Radwańskiej.

Starsza z polskich tenisistek w dwóch sezonach z rzędu (2012 i 2013) wygrała co najmniej 60 meczów w sezonie. Teraz Świątek dorównała jej rekordowi. W poprzedniej kampanii 22-latka zanotowała 64 zwycięstwa. Środowa wygrana przeciwko Linette była natomiast dla niej 60. triumfem w tym sezonie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

WTA Pekin. Dominacja Igi Świątek! Magda Linette bez szans

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA