Iga Świątek zaczyna od zwycięstwa. Pokonała w Warszawie Magdalenę Fręch

27 lip 2022, 16:47

Iga Świątek i Magdalena Fręch zmierzyły się w pierwszej rundzie turnieju WTA w Warszawie. Najlepsza tenisistka świata pokonała mniej utytułowaną Polkę w stosunku 6:1, 6:2. W kolejnej rundzie 21-latka zmierzy się z Rumunką Gabrielą Lee.

Iga Świątek nie dała Magdalenie Fręch żadnych szans

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Los chciał, że dwie najlepsze polskie tenisistki trafiły na siebie już w pierwszej rundzie turnieju BNP Paribas Poland Open 2022. Faworytką przed spotkanie była oczywiście Iga Świątek, która w rankingu WTA jest uznawana za najlepszą zawodniczkę na świecie. Sama 21-latka tonowała jednak nastroje przed środowym meczem. Zwłaszcza że wcześniej jej występy na polskich kortach nie zawsze były doskonałe.

Moje przygody na kortach w Polsce nie były idealne, bo bardzo się stresuję. Wciąż muszę nauczyć się odcinać od tego, co się dzieje dookoła. Nie mówię o meczu pokazowym w Krakowie, ale turniej w Warszawie pokaże, czy jestem w stanie utrzymać koncentrację – mówiła pierwsza polska rakieta w rozmowie z Telewizją Polską.

Na warszawskich kortach Iga Świątek poradziła sobie jednak znakomicie i pewnie pokonała Magdalenę Fręch. W pierwszym secie 21-latka potrzebowała jedynie 33 minuty, aby uporać się z drugą polską tenisistką. Podczas jego trwania Iga Świątek oddała tylko jednego gema i ostatecznie pokonała Fręch 6:1.

W drugim secie mecz wyglądał już nieco inaczej. Fręch pewnie wygrała swoje pierwsze podanie, a następnie wyszła na prowadzenie 2:1. Wydawało się więc, że tym razem urodzona w Łodzi zawodniczka może powalczyć o zwycięstwo. Iga Świątek odzyskała jednak szybko prowadzenie w meczu i zakończyła drugi set w stosunku 6:2. Cały mecz potrwał natomiast 75 minut.

W kolejnej rundzie turnieju w Warszawie 21-latka zmierzy się z Rumunką Gabrielą Lee. Wspomniana tenisistka pokonała pokonała w środę Cypryjkę Ralucą Georgianę Serban 3:6, 6:2, 7:5.