Iga Świątek znowu pominięta. Zabrakło jej na liście TIME100 Next

wrz 29 2022, 16:46

Iga Świątek nie może znaleźć uznania w oczach organizatorów plebiscytów czy przy tworzeniu renomowanych zestawień. W czym tkwi problem z Polką? Nie mamy zielonego pojęcia. Tym razem najlepszej rakiety świata w kobiecym tenisie nie uwzględniono na prestiżowej liście TIME100 Next.

Iga Świątek pominięta na liście TIME100 Next

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Gdy pod koniec lipca bieżącego roku Iga Świątek nie otrzymała nagrody dla najlepszej tenisistki trwającego sezonu w amerykańskim plebiscycie ESPY, braliśmy to za kiepski żart. Wówczas do wyróżnienia były nominowane: Ashleigh Barty. Leylah Fernandez, Emma Raducanu oraz wspomniana raszynianka. Nagroda trafiła w ręce Raducanu, co uznano w środowisku sportowym za jedną wielką żenadę.

Przechodząc jednak do kolejnego renomowanego wyróżnienia: TIME100 Next to bardzo prestiżowe zestawienie największych gwiazd młodego pokolenia z różnych dziedzin sportu. Kapituła tygodnika “Time” na tegorocznej liście nie uwzględniła Igi Świątek, co spotkało się z gigantycznym oburzeniem ze strony fanów liderki rankingu WTA. Zwłaszcza z powodu obecności w zestawieniu Carlosa Alcaraza.

– Iga była lepsza od Alcaraza pod względem liczb i tytułów, nie ma co do tego wątpliwości. Niestety, tenis męski jest o wiele bardziej popularny i wpływowy niż tenis kobiecy. Amerykańskie listy wydają się czasami takie płytkie – napisał jeden z kibiców Świątek.

Świątek kompletnie zdominowała trwający rok na tenisowych kortach. Polka została liderką rankingu WTA. Ponadto najszybciej zameldowała się w tegorocznych WTA Finals w Fort Worth w Teksasie. Raszynianka święciła triumfy w imprezach w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie, Rzymie i w wielkoszlemowych turniejach French Open oraz US Open.

Następny turniej z udziałem Igi Świątek odbędzie się w czeskiej Ostrawie, gdzie Polka będzie mogła liczyć na wsparcie sporej grupy polskich fanów. Zawody potrwają od 3 do 9 października. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Iga Świątek bez nagrody. Emma Raducanu wygrała plebiscyt ESPY

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA