Strona główna Pilka reczna Igrzyska jednak nie dla Malty!

Igrzyska jednak nie dla Malty!

0

Mimo wcześniejszych przypuszczeń, iż w kadrze na Igrzyska Olimpijskie w ojczystym kraju znajdą się dwie Brazylijki związane z polską Superligą nie nastąpi to. Do ścisłej 14-osobowej kadry powołana została Jessica Quintino, zaś Juliana Malta obejrzy turniej z wysokości trybun.

Przy ogłoszeniu szerokiej kadry wydawać się mogło, że zawodniczka Metraco Zagłębia Lubin będzie mogła liczyć na powołanie na ten wyjątkowy turniej. Była jedną z dwóch lewych rozgrywających znajdujących się w kadrze. Malta jednak ostatnie sezony spędziła głównie lecząc kontuzje, więc brak ogrania mógł być sporym argumentem przeciwko jej powołaniu.

Selekcjoner reprezentacji Canarinhos zdecydował się ostatecznie na innych ruch taktyczny i na Igrzyska zabierze tylko jedną nominalną lewą rozgrywającą, czyli Eduardę Amorim. Wspierać ją będą zawodniczki przeważnie występujące na dwóch pozostałych pozycjach drugiej linii.

Nie oznacza to jednak, że rozgrywająca może wracać do klubu. Soubak postanowił pozostawić Maltę wraz z powołaną 14-tką. Brazylijka będzie trenowała z reprezentacją, a ruch ten z pewnością spowodowany jest przyszłymi planami selekcjonera związanymi z reprezentacją i jej kształtem.

Quintino miała niejako zagwarantowane miejsce, gdyż jest etatową reprezentantką, w ubiegłym roku występowała m.in. w Mistrzostwach Świata. Wspólnie z legendarną Alexandrą do Nascimento tworzą zgrany duet, na który trener może zawsze liczyć, rotując nimi w odpowiedni sposób.

Komentarze