Imponujące liczby polskiej siatkarki we Włoszech. Zdobyła już 17 trofeów

Aktualizacja: 16 maj 2023, 22:57
16 maj 2023, 13:22

Rozgrywająca reprezentacji Polski Joanna Wołosz po raz kolejny cieszyła się z mistrzostwa Włoch zdobytego przez Prosecco Doc Imoco Conegliano. Dzięki temu jej dorobek we włoskim klubie powiększył się do imponującej liczby 17 trofeów.

Po czterech pierwszych spotkaniach decydujących o mistrzowie Włoch pomiędzy Prosecco Doc Imoco Conegliano i Vero Volley Mediolan był remis 2:2. Przed kluczowym starciem w nieco lepszej sytuacji były broniące tytułu zawodniczki z Conegliano, bowiem rozgrywały mecz przed własną publicznością.

Piąte z rzędu mistrzostwo dla Imoco Conegliano

Początek spotkania nie układał się po myśli zespołu Joanny Wołosz. W pierwszym secie siatkarki z Mediolanu prowadziły nawet 18:11, ale ostatecznie wygrały 25:23. W drugim secie przyjezdne w pewnym momencie również miały dużą przewagę, ale gospodynie odrobiły straty i wygrały na przewagi 26:24.

Dwa ostatnie sety były już popisem w wykonaniu zespołu z Conegliano. W trzeciej odsłonie miały aż 10 punktów przewagi, a ostatecznie triumfowały 25:17, natomiast w czwartym secie utrzymały bezpieczną przewagę do samego końca, triumfując 25:21.

Prosecco Doc Imoco Conegliano – Vero Volley Mediolan 3:1 (23:25, 26:24, 25:17, 25:21)

Imponujący dorobek Joanny Wołosz

Był to piąty z rzędu tytuł mistrzowski dla Prosecco Doc Imoco Conegliano i w każdym z nich swój udział miała Joanna Wołosz. Łącznie reprezentantka Polski sięgała z klubem po aż 17 trofeów, na co składają się również puchary i superpuchary kraju. Do tego we włoskiej drużynie osiągnęła imponującą liczbę 266 rozegranych meczów. Daje to więc średnio jedno trofeum co 16 spotkań.

Niewykluczone, że po kolejnym udanym sezonie Joanna Wołosz pożegna się z włoskim klubem. Reprezentantka Polski jest ponoć bliska przenosin do Fenerbahce Stambuł, które oferuje jej podwojenie obecnej pensji.