PZN odsłonił karty. Znamy składy kadr skoczków i snowboardzistów

15 maj 2023, 21:02

Polski Związek Narciarski ogłosił skład kadr narodowych na sezon 23/24. Już w poniedziałek poznaliśmy, jak będą wyglądać reprezentacje wśród skoczków i snowboardzistów. Wiadomości dotyczące kolejnych dyscyplin mają zostać opublikowane w następnych dniach. 

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Kadra narodowa PZN w skokach narciarskich na sezon 23/24

Bardzo długo na ujawienie składu kadry narodowej skoczków narciarskich kazał nam czekać PZN. W poprzednich latach zazwyczaj taka informacja pojawiała się już na początku maja, a teraz przyszło nam czekać aż do połowy miesiąca. Najważniejsze jest jednak to, że w tym momencie wszystko zostało już upublicznione.

Thomas Thurnbichler zdecydował, że w męskiej kadrze A znaleźli się Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Paweł Wąsek, Aleksander ZniszczołKacper Juroszek.  Z kolei Kadrę B, która będzie trenować pod nadzorem Davida Jiroutka, utworzą Jan Habdas, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Adam Niżnik oraz Jakub Wolny. 

W żeńskiej kadrze A znalazła się natomiast tylko jedna zawodniczka. Honoru naszych skoczkiń będzie bronić Nicole Konderla. Z kolei w ośrodkach w Beskidach i Tatrach mają się przygotowywać Jarosław Krzak, Szymon JojkoMaciej Kot.

Snowboardowa kadra narodowa na sezon 22/23 ujawniona

Bez rewolucji odbyło się natomiast jeśli chodzi o snowboardową kadra narodową. Tu główny trzon stanowić będzie pięcioro zawodników, na czele z medalistami mistrzostw świata Oskarem Kwiatkowskim i Aleksandrą Król. Ekipę uzupełnią Olimpia Kwiatkowska, Maria Chyc i Michał Nowaczyk. Do sezonu przygotuje ich trener Oskar Bom.

Z kolei w kadrze B, której przewodził będzie Paweł Dawidek, do sezonu przygotują się Olga Kaciczak, Sonia Zapała, Mikołaj Rutkowski, Weronika Dawidek, Maciej Mikołajczyk i Andrzej Gąsienica-Daniel.

Znamy terminarz PŚ w skokach w sezonie 2023/24. Aż pięć konkursów w Polsce!

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA