Imponujący powrót po ponad rocznym zawieszeniu! Polak wygrał turniej bez straty seta

8 sty 2024, 12:22

Po 13-mięsięcznym zawieszeniu za stosowanie dopingu do rywalizacji wrócił Kamil Majchrzak. Był to bardzo udany powrót, bo 27-letni tenisista nie miał sobie równych w turnieju ITF M15, który odbył się w tunezyjskim Monastyrze.

Kamil Majchrzak wróci do najlepszej setki rankingu ATP?

Jeszcze kilka lat temu Kamil Majchrzak uważany był za największy talent w polskim tenisie. Oczekiwania nie były w całości spełnione, ale w pewnym momencie Polak zajmował 75. miejsce w rankingu ATP. Niestety po jednym z ostatnich  występów w 2022 roku w jego organizmie wykryto niedozwolone substancje z grupy S2, czyli hormony i substancje pokrewne.

Efektem była czteroletnia dyskwalifikacja. Tenisista udowodnił jednak, że nie stosował dopingu świadomie i karę skrócono do trzynastu miesięcy. Długa przerwa spowodował, że w październiku ubiegłego roku Majchrzak wypadł z rankingu ATP. W związku z tym po zakończeniu zawieszenia Polak nie mógł zgłosić się do turnieju z cyklu ATP. Postanowił, więc wziąć udział w zorganizowanym w Tunezji ITF M15.

Pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego tenisista nie miał w tej imprezie konkurencji i wygrał ją bez straty seta. Finałowe starcie z Japończykiem Ryukim Matsudą zakończyło się wynikiem 6:1, 6:1. We wcześniejszych rundach turnieju głównego oraz kwalifikacjach zwycięstwa Majchrzaka były równie imponujące. Wszystkie spotkania wygrał 2:0, a w czterech z dziesięciu rozegranych setów nie stracił gema. Za triumf w Monastyrze zdobył on 15 punktów i pojawił się na 944. miejscu w rankingu ATP.

Rok temu o tej porze byłem w rozsypce, nie wiedziałem, czy kiedykolwiek będę mógł znów rywalizować. Dzisiejsze zwycięstwo zapamiętam jako symbol ciężkiej pracy- mojej i moich bliskich. Bez ich wiary nie wiem, czy dałbym radę wrócić. Jestem wdzięczny każdemu z osobna za wsparcie – napisał Kamil Majchrzak na portalu X.