Indian Wells: Jans-Ignacik żegna się z Kalifornią

20 mar 2015, 16:22

Klaudia Jans-Ignacik na półfinale zakończyła swoją przygodę z prestiżowym turniejem w Indian Wells. Polka w parze z Andreą Klepac przegrały z utytułowanym rosyjskim deblem – Ekaterina Makarova/Elena Vesnina 4:6 1:6.

Pierwszy set nie układał się źle dla debla Jans-Ignacik/Klepac. Do stanu 4:4 obie pary grały jak równy z równym. Przełomowym momentem był dziewiąty gem, w którym nasz debel został przełamany. Rosjanki zakończyły seta w swoim gemie serwisowym, wygrywając go “na sucho”.

W drugim secie prawdziwą klasę pokazały Rosjanki. Co prawda przegrały pierwszego gema, lecz następne sześć z rzędu wygrały i to one zmierzą się w finale turnieju w Kalifornii. Na drodze po trofeum stanie Martina Hingis i Sania Mirza.

W męskim turnieju jest jeszcze Marcin Matkowski. Późnym wieczorem zagra z Nenadem Zimonjicem przeciwko parze Pospisil/Sock.

Jans-Ignacik/Klepac – Makarova/Vesnina 4:6 1:6