Indian Wells: Koniec pięknej przygody Huberta Hurkacza

15 mar 2019, 20:52

Hubert Hurkacz przegrał w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells z Rogerem Federerem 4:6, 4:6. Polak w obu setach dał się przełamać i to przesądziło o jego porażce.

Serwis był bardzo ważnym elementem tego meczu. U obu ten element dobrze funkcjonował, choć Federer, dzięki większemu doświadczeniu, w każdej partii po razie przełamał Polaka. W pierwszym secie stało się to w piątym gemie. W decydującej partii zrobił to już w trzecim gemie. Przy przewadze przełamania, Szwajcar grał mądrze. Nie pozwolił naszemu tenisiście rozwinąć skrzydeł, choć ten miał kilka szans na przełamanie. Federer pokazał jednak w tych sytuacjach ogromne doświadczenie i pewnie zwyciężył.

Ćwierćfinał Indian Wells to na razie największy sukces w karierze Hurkacza. Przed turniejem był 67. w rankingu ATP. Teraz awansuje w okolice 50. miejsca.