Indiana Wells: Iga Świątek nie zagra w turnieju głównym!

6 mar 2019, 06:10

Iga Świątek przegrała w ostatniej rundzie kwalifikacji do turnieju Indiana Wells z Ysaline Bonaventure 6:1, 2:6, 4:6.

Polka, która była faworytką tego spotkania pierwszego seta rozpoczęła od pięciu wygranych gemów z rzędu oddając jedynego gema dopiero w szóstej partii. Ostatecznie Warszawianka zwyciężyła 6:1.

Drugi set to odwrócenie ról i Świątek w drugim gemie oddała przeciwniczce swoje podanie następnie przegrała kolejnego gema i przegrywała 0:3. 17-letnia tenisistka nie potrafiła odrobić straty, a dodatkowo po raz drugi została przełamana w ósmym gemie i ostatecznie uległa 2:6.

W decydującym secie Świątek rozpoczęła od przełamania rywalki by następnie oddać gema przy własnym serwisie, Decydujący moment nastąpił w dziesiątym gemie gdy Świątek dała po raz drugi w tym secie oddała własne podanie i przegrała 4:6.

Iga Świątek – Ysaline Bonaventure 6:1, 2:6, 4:6