Indian Wells: Nieudana przygoda Kamila Majchrzaka

Aktualizacja: 6 mar 2019, 23:20
6 mar 2019, 20:34

Kamil Majchrzak zakończył swoja przygodę z turniejem Indian Wells na pierwszej rundzie eliminacji po tym jak przegrał z Rosjaninem Andriejem Rublowem.

Faworytem spotkania był Rosjanin jednak pierwszy set całkowicie zaprzeczył temu. Pojedynek wyrównany był do stanu 2:2, a później nastąpiła całkowita dominacja polskiego tenisisty, który wygrał cztery gemy po kolei i zwyciężył w pierwszym secie 6:2.

Drugi set to przełamanie w wykonaniu Majchrzaka, który niestety stracił po chwili dwa gemy by powrócić do gry po przełamaniu Rosjanina w ósmym gemie. Niestety zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego nie potrafił utrzymać podania w dziewiątym gemie, którego przegrał i ostatecznie Rublow zwyciężył 6:4.

Decydującego seta Majchrzak rozpoczął od utraty własnego podania jednak stratę nadrobił w czwartym gemie przełamując rywala, który zabrał jednak serwis w kolejnym gemie. Polak po raz trzeci został przełamany w siódmym gemie i gdy wydawało się, że o zwycięstwo będzie ciężko zwyciężył gema przy podaniu rywala. Niestety nie potrafił powtórzyć tego w dziesiątym gemie i ostatecznie uległ 6:4.

Rublow – Majchrzak 2:6, 6:4, 6:4