Indiana Wells: Znakomity mecz Huberta Hurkacza. Polak melduje się w 1/8 finału!

11 mar 2019, 06:01

Hubert Hurkacz pokonał w meczu II rundy turnieju BNP Paribas Open 2019 Francuza Lucasa Pouille’a 6:2, 3:6, 6:4.

Polak, który nie był faworytem spotkania z tegorocznym półfinalistą Australian Open spotkanie rozpoczął odważnie i już w pierwszym gemie był blisko przełamania. Co się nie udało na początku spotkania udało się w trzecim i piątym gemie w których Hurkacz dwukrotnie zwyciężał przy serwisie Francuza. Ostatecznie zwyciężył w pierwszym secie 6:2.

Drugi set to szybkie przełamania w wykonaniu Pouille (w drugim i czwartym gemie). Pochodzący z Wrocławia Hurkacz przełamał rywala w piątym secie i ostatecznie przegrał 3:6.

W decydującym secie na pierwsze przełamanie musieliśmy czekać do czwartego gema w którym lepszy okazał się Hurkacz. 22-latek stracił jednak własne podanie w siódmym gemie i gdy wydawało się, że o losach spotkania zadecyduje super tai break Hurkacz po raz drugi przełamał rywala w dziesiątym secie ostatecznie wygrywając 6:4 i zwyciężając w całym spotkaniu.

W 1/8 fianału Hurkacz zmierzy się z Japończykiem Kei Nishikori, z którym mierzył się dwa tygodnie temu w Dubaju zwyciężając 7:5, 5:7, 6:2.

Hubert Hurkacz – Lucas Pouille 6:2, 3:6, 6:4