Liga Mistrzów nie dla Industrii Kielce. Porażka po emocjonującym starciu z SC Magdeburg

18 cze 2023, 20:17

Piłkarze ręczni Barlinka Industrii Kielce po raz drugi z rzędu przegrali finał EHF Ligi Mistrzów. Tym razem mistrzowie Polski po niezwykle emocjonującym starciu, zakończonym dogrywką ulegli SC Magdeburgowi 29:30.

Emocjonujący, ale przegrany finał

Obie drużyny mają za sobą bardzo zacięte półfinałowe pojedynki. Ekipa z Kielc w ostatnich sekundach wyszarpała zwycięstwo 25:24 nad PSG, natomiast SC Magdeburg dopiero po dogrywce ograł FC Barcelonę, wygrywając z nią 40:39. Piłkarze ręczni z Katalonii wygrali w niedzielę z paryżanami 37:31 w spotkaniu o trzecie miejsce.

Finałowy pojedynek rozpoczął się od skuteczniejszej gry wicemistrzów Niemiec, którzy po pięciu minutach prowadzili 4:1. Po 12 minutach był już remis 6:6, a świetną skutecznością wykazywał się Dylan Nohi. Z biegiem czasu kielczanie zaczęli osiągać przewagę dzięki znakomitej grze Alexa Dujszebajewa, a do przerwy Industria prowadziła 15:13 – w ostatniej akcji w kapitalny sposób do siatki trafił Arkadiusz Moryto.

Od początku drugiej połowy meczu kielczanie utrzymywali 3-4 bramkową przewagę, ale piłkarze ręczni z Magdeburga nie zamierzali się poddawać. Na kilkanaście minut przed końcem doszło do niespodziewanej przerwy w grze – jeden z polskich dziennikarzy stracił przytomność na trybunach, przez co konieczna była interwencja medyków. Przez chwilę piłka ręczna zeszła na drugi plan.

Na cztery minuty przed końcem wicemistrzowie Niemiec wyszli na prowadzenie 25:24, gdy do siatki trafił Christian O’Sullivan. Kielczanie szybko jednak odwrócili sytuację, a gola na 26:25 strzelił Daniel Dujszebajew. Na pół minuty przed końcem Magdeburg wyrównał na 26:26, a w ostatniej akcji gola na wagę zwycięstwa nie zdołał strzelić Daniel Dujszebajew. Potrzebna była więc dogrywka.

Tuż przed końcem pierwszej części dogrywki Kay Smits trafił z rzutu karnego na 28:27. W drugiej części dogrywki skuteczniejsi byli wicemistrzowie Niemiec – w ostatniej akcji Szymon Sićko nie zdołał trafić do siatki, przez co to SC Magdeburg sięgnął po puchar.

SC Magdeburg vs Barlinek Industria Kielce 30:29 (13:15, 13:11, 4:3)

Dla piłkarzy ręcznych z Kielc jest to drugi z rzędu przegrany finał EHF Ligi Mistrzów. Przed rokiem po serii rzutów karnych przegrała z FC Barceloną.