Industria Kielce wygrywa w IHF Super Globe. Zwycięski gol w ostatniej minucie

Aktualizacja: 9 lis 2023, 11:56
7 lis 2023, 11:16

We wtorek rozpoczął się turniej IHF Super Globe 2023, który w tym roku gości Arabia Saudyjska. Rywalizację w Dammam, w której uczestniczy 12 zespołów, z problemami rozpoczęła Industria Kielce. Mistrzowie Polski byli blisko straty punktu z Al-Najma, ale w ostatniej minucie strzelili zwycięskiego gola.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Industria z pierwszymi punktami. Szymon Sićko bohaterem

Do półfinału IHF Super Globe awansują zwycięzcy każdej z czterech grup. Drużyny z drugich miejsc powalczą o lokaty 5-8, natomiast najsłabszym ekipom zostanie rywalizajca lokaty 9-12. Industria Kielce trafiła do zbioru D. W grupie z mistrzami Polski znaleźli się bahrajński klub Al-Najma. Drugą ekipą, z której powalczą nasi reprezentanci, będzie amerykańskie San Francisco CalHeat.

Terminarz ułożył się tak, że Industria Kielce swój pierwszy mecz rozegrała już we wtorek o godzinie 9:30. Na start przyszło jej się zmierzyć ze szczypiornistami z Bahrajnu. Spotkanie przeciwko Al-Najma było niezwykle wyrównane. Pierwsza połowa zakończyło się rezultatem 17:13 dla Industrii, ale w drugiej części rywale zaczęli nadrabiać straty.

Na trzy minut przed końcem meczu tablica wyników wskazywała już rezultat 25:25. W ostatniej akcji polskiemu zespołowi udało zdobyć zwycięskiego gola. Tym samym spotkanie zakończyło się rezultatem 27:26. Ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Szymon Sićko.

Kolejne spotkanie w ramach Klubowych Mistrzostw Świata podopieczni Tałant Dujszebajewa rozegrają w czwartek (9 listopada) o godzinie 10:30. Wówczas zmierzą się z drużyną z San Francisco. Najpierw Amerykanów czeka jednak mecz z Bahrajńczykami, który zaplanowano na środę.

Industria Kielce zaczyna IHF Super Globe 2023. Egzotyczni rywale mistrzów Polski