ITF Altenkirchen: Maja Chwalińska awansowała do półfinału!

23 lut 2019, 12:44

Znakomicie sobie radzi w turnieju ITF w niemieckim Altenkirchen Maja Chwalińska, która awansowała do półfinału.

Polka, która do turnieju głównego musiała przebijać się przez eliminacje jest coraz bliżej awansu do TOP 300 rankingu WTA.

W spotkaniu ćwierćfinałowym Chwalińska rozprawiła się z Włoszką Stefanią Rubini (WTA 322). 17-latka idealnie weszła w meczu i rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 3:0 jednak Włoszka odrobiła straty. Dąbrowianka po stracie trzech gemów odzyskała pewność gry i to ona zwyciężyła w kolejnych trzech gemach i ostatecznie pierwszy set padł łupem Polki, która wygrała 6:3.

W drugim secie trwała wyrównana walka, a przełamanie nastąpiło przy remisie 4:4 gdy Chwalińska zwyciężyła gema przy serwisie rywalki by następnie wygrać własne podanie i ostatecznie pokonać rywalkę 6:4.

Chwalińska w meczu, którego stawką będzie finał zmierzy się z rozstawiona z numerem drugim Belgijką Maryną Zaniewską (WTA 189).

Maja Chwalińska – Stefania Rubini 6:3, 6:4