ITF: Barnstaple: Kacper Żuk wygrywa drugi turniej w karierze!

Aktualizacja: 26 sty 2023, 12:24
16 lut 2020, 06:56

W finale turnieju ITF w Barnstaple Kacper Żuk pokonał Niemca Chrisophera Heymana 7:6(3) 6:3 i zdobył swój drugi tytuł w karierze w turnieju ITF.

W spotkanie lepiej wszedł Żuk, który rozpoczął mecz od prowadzenia 2:0 jednak Niemiec doprowadził do wyrównania w czwartym gemie i o zwycięstwie zdecydował tie break wygrany przez 21-latka z Nowego Dworu Mazowieckiego, który prowadził już 6:0 jednak pozwolił obronić rywalowi trzy piłki setowe by czwartą zakończyć na swoją korzyść.

W drugim secie nastąpiło jedno przełamanie w czwartym gemie gdy podanie stracił rozstawiony z numerem piątym Heyman. Jak się okazało był to kluczowy gem dla losów spotkania jak i całego spotkania. Żuk przy własnym serwisie grał pewnie i po godzinie i dwudziestu dwóch minutach mógł cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju.