ITF Bressuire: Pewna wygrana Wojciecha Marka

Aktualizacja: 18 sty 2023, 12:01
21 sty 2020, 20:15

W pierwszej rundzie turnieju ITF we francuskim Bressuire Wojciech Marek pokonał w dwóch setach Niemca Nino Ehrenschneidera.

Wojciech Marek, który jest sklasyfikowany na 976. miejscu w rankingu ATP przełamał niemieckiego w dwukrotnie i wyszedł na prowadzenie 3:0. W czwartym gemie dość niespodziewanie to rywal młodego polaka zyskał breaka jednak Marek od razu odrobił stratę i ostatecznie wygrał 6:3.

Drugi set podobnie jak pierwszy rozpoczął się od przełamania w wykonaniu Wojciecha Marka. Marek w dziewiątym gemie stracił własne podanie i Nino Ehrenschneider doprowadził do remisu. Polak jednak się nie załamał i wygrał dwa następne gemy i zwyciężył 7:5 i mógł cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.