ITF Bressuire: Wojciech Marek awansował do półfinału!

Aktualizacja: 19 sty 2023, 09:02
24 sty 2020, 19:37

Znakomicie w turnieju ITF we francuskim Bressuire spisuje się Wojciech Marek, który awansował do półfinału.

Zaledwie 18-letni tenisista nie rozpoczął spotkania udanie i przegrał pierwszego seta 3:6. Drugi set rozpoczął się idealnie dla Francuza Ugo Blancheta, który prowadził już 3:0 by ostatecznie przegrać 6:3. W decydującym o awansie secie polski tenisista nie pozostawił sklasyfikowanemu na 906. miejscu w rankingu ATP złudzeń i wygrał 6:1 awansując do półfinału.

Rywalem Marka w drodze do finału będzie jeden z francuskich tenisistów, Kenny De Schepper bądź rozstawiony z “4” Quentin Robert.

Dzięki zwycięstwu Wojciech Marek, który przed turniejem zajmował 976. miejsce w rankingu w najnowszym notowaniu w przypadku porażki w półfinale zajmować będzie miejsce w okolicy 850 co oznacza awans o około 130 pozycji.