ITF Burnie: Niespodziewana porażka Urszuli Radwańskiej

Aktualizacja: 17 sty 2023, 12:03
28 sty 2020, 20:02

Urszula Radwańska przegrał w pierwszej rundzie turnieju ITF rozgrywanego w Burnie ze Słowaczką Zuzaną Zlochovą.

Polka, która sklasyfikowana jest na 221 miejscu w rankingu WTA pierwszego seta rozpoczęła znakomicie oddając rywalce zaledwie jednego gema. Po pierwszym secie nic nie zapowiadało kłopotów młodszej z sióstr Radwańskich tym bardziej, że drugi set rozpoczęła się od przełamania Urszuli, która jednak w kolejnym gemie oddała rywalce własne podanie. Przełomowym momentem drugiego seta był szósty gem w którym Polka ponownie została przełamana i ostatecznie przegrała 6:3. Trzeci set rozpoczął się od trzech wygranych gemów z rzędu Zlochovej, która nie pozwoliła Radwańskiej na odrobienie strat i zwyciężyła 6:2 i awansowała do kolejnej rundy. Słowaczka w walce o ćwierćfinał zmierzy się z Amerykanką Sachią Vickery bądź Japonką Ayano Shimizu.