ITF Concord: Magdalena Fręch wygrywa z rozstawioną zawodniczką!

13 sie 2019, 23:57

Magdalena Fręch pokonała rozstawioną z numerem 2 Dankę Kovinic w I rundzie turnieju rangi ITF w amerykańskim Concord. Mecz zakończył się wynikiem 6:2, 6:3.

Od początku polska tenisistka przeważała w spotkaniu. Już w trzecim gemie pierwszej partii doszło do przełamania serwisu rywalki. 21-letnia zawodniczka z Łodzi imponowała serwisem, nie pozwalając Kovinic na zbyt wiele. Zawodniczka z Czarnogóry zdobyła w pierwszym secie zaledwie pięć punktów przy serwisie Polki. Kolejne przełamanie nastąpiło w siódmym gemie – znów na korzyść naszej reprezentantki. Pierwszy set był więc stosunkowo łatwą przeprawą dla Magdaleny Fręch.

Kolejna partia miała bardzo podobny przebieg. Polka dzielnie broniła swojego serwisu, podczas gdy dwukrotnie przełamana została zawodniczka z Czarnogóry. Po godzinie i pięciu minutach gry Fręch zameldowała się w II rundzie turnieju. W niej spotka się z lepszą z pary Sophie Chang / Johanna Larsson.