ITF Gwadelupa: Urszula Radwańska w finale turnieju w Gwadelupie

20 sty 2019, 09:29

Urszula Radwańska pokonała w półfinale turnieju ITF w Gwadelupie Francuzkę Alize Lim 6:1, 6:2.

Pierwszy set rozpoczął się idealnie dla Radwańskiej, która rozpoczęła od prowadzenia 4:0 pozwalając zwyciężyć przeciwniczce piątego gema. Kolejne dwa należały do młodszej z sióstr Radwańskich, która pierwszego seta wygrała 6:1.

Drugi set miał podobny przebieg do pierwszego w którym Krakowianka zdominowała przeciwniczkę. Radwańska w drugim secie przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie. Po raz drugi sklasyfikowana na 440 miejscu w rankingu WTA tenisistka z Francji została przełamana po raz drugi w piątym gemie. W kolejnym gemie 28-letnia tenisistka po raz pierwszy w meczu straciła własne podanie jednak Krakowianka w kolejnym odrobiła stratę i ostatecznie zwyciężyła 6:2.

W finale rozstawiona z numerem drugim Radwańska (WTA 317) zmierzy się z Meksykanką Aną Sofią Sanchez (WTA 373).

Dla Radwańskiej będzie to szansa na pierwszy od 2012 roku triumf w turnieju ITF.

Urszula Radwańska – Alize Lim 6:1, 6:2