ITF Lexington: Magdalena Fręch odpadła z turnieju

2 sie 2019, 11:24

Magdalena Fręch przegrała 6:1, 5:7, 7:6 (2) z Amerykanką Jamie Loeb i nie zagrał w ćwierćfinale turnieju ITF w amerykańskim Lexington.

Polak, która została w turnieju rozstawiona z numerem “szóstym” była faworytką spotkania z Loeb (WTA 278). W pierwszym secie 21-letnia Polka miała ogromne problemy aby zwyciężyć przy własnym serwisie i dokonała tego jedynie raz. Amerykanka w pierwszym secie zwyciężyła pewnie 6:1.

W drugim secie gra się wyrównała jednak obie zawodniczki nie potrafiły utrzymać własnego serwisu. Ostatecznie Łodzianka zwyciężyła 7:5 i o zwycięstwie zdecydować musiał trzeci set.

W decydującym secie Fręch wyszła na prowadzenie 2:0, a następnie 4:2. Niestety Amerykanka zniwelowała przewagę i o ostatecznym zwycięstwie musiał rozstrzygnąć tie brak w którym lepiej odnalazła się Loeb i to ona mogła cieszyć się z końcowego zwycięstwa.

Jamie Loeb – Magdalena Fręch 6:1, 5:7, 7:6(2)