ITF Lexington: Pewne zwycięstwo Magdaleny Fręch

31 lip 2019, 17:38

W spotkaniu I rundy turnieju ITF w amerykańskim Lexington Magdalena Fręch pokonała Litwinkę Justine Mikulskyte 6:2, 6:3 i awansowała do kolejnej rundy.

Pierwszy set miał dość niespodziewany przebieg, bo w pierwszych trzech gemach następowały przełamania. Dopiero w czwartym gemie Fręch zwyciężyła przy własnym serwisie i wyszła na prowadzenie (3:1). W siódmym gemie po raz trzeci polska tenisistka przełamała rywalkę następnie zwyciężyła przy własnym serwisie i wygrała 6:2.

W drugim secie gra była bardziej wyrównana jednak to Fręch prowadziła grę jednak w szóstym secie straciła własny serwis i Litwinka Mikulskyte doprowadziła do wyrównania jednak za chwile Fręch odzyskała przewagę przełamując rywalkę, a następnie zwyciężając w dwóch kolejnych gemach i wygrywając seta 6:3.

Justina Mikulskyte – Magdalena Fręch 2:6, 3:6