ITF Liepaja: Porażka Weroniki Falkowskiej

Aktualizacja: 13 sty 2023, 14:17
22 sty 2020, 13:28

Nieudanie potoczyły się losy naszych reprezentantek w turnieju ITF Liepaja. Najpierw w I rundzie odpadła Martyna Kubka, następnie z dalszej gry wyeliminowana została Weronika Falkowska.

Polka, sklasyfikowana obecnie na 969 miejscu w rankingu WTA, przegrała 1:6, 6:7(6) z rozstawioną z numerem ósmym Liną Glushko (WTA 653). W pierwszym secie nasza reprezentantka nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Zdobyła zaledwie jednego gema. W drugim secie dzielnie przeciwstawiała się znacznie wyżej sklasyfikowanej rywalce. Miała szansę na wygranie całej partii – przy stanie 6:6 w tie-breaku prowadziła 6-5. Niestety rywalka wykazała się większym spokojem, wygrała kolejne trzy punkty i zakończyła spotkanie w dwóch setach.