ITF Monastyr: Kamil Majchrzak w ćwierćfinale! Kolejny dobry mecz Polaka

Aktualizacja: 4 sty 2024, 21:05
4 sty 2024, 17:11

Kamil Majchrzak kontynuuje dobrą passę na turnieju ITF M15 w Monastyrze. Polski tenisista, który ostatnie miesiące pauzował na skutek zawieszenia, awansował do ćwierćfinału rywalizacji po drugim z rzędu pewnym zwycięstwie. Tym razem ograł Brytyjczyka Olivera Tarveta.

Drugie zwycięstwo Majchrzaka w Tunezji

Po ponad rocznej dyskwalifikacji spowodowanej nieświadowym zażyciem niedozwolonego środka, Kamil Majchrzak wrócił do zawodowego tenisa. Pierwszym wyzwaniem 27-latka po tak długiej przerwie jest turniej ITF M15 w tunezyjskim Monastyrze, w którym Polak gra od pierwszej rundy.

Na początek Majchrzak nie dał żadnych szans Japończykowi Geniemu Inoue (1972. ATP), którego w niecałą godzinę pokonał 6:0, 6:0. W czwartek przed południem z kolei Polak ograł 6:3, 6:4 Brytyjczyka Olivera Tarveta (889. ATP) i pewnie zameldował się w ćwierćfinale.

Teraz przed polskim tenisistą nieco trudniejsze zadanie, bowiem jego rywalem będzie Rosjanin Ilia Simakin (688. ATP), który wygrał oba dotychczasowe spotkania bez straty seta. Zwycięzca tego starcia zagra w półfinale z Francuzem Constantinem Bittounem (566. ATP) lub Chińczykiem Tao Mu (683. ATP).