ITF Montreux: Finał dla Igi Świątek! Siódme trofeum Polki!

9 wrz 2018, 15:53

Iga Świątek pokonała w finale Belgijkę Kimberley Zimmermann 6:2, 6:2 wygrywając tym samym siódme trofeum podczas zawodowej kariery.

Polka odniosła dziesiąte zwycięstwo z rzędu i wzniosła puchar w Montreux. 17-latka przełamała rywalkę już w pierwszym gemie i przez cały set grała rozważnie czekając na kolejne potknięcie Belgijki. To nastąpiło przy wyniku 4:2, kiedy to Świątek przełamała Zimmermann po raz drugi i wygrała seta 6:2.

Początek drugiego seta okazał się bardziej wyrównany. Polka do głosu doszła jednak przy wyniku 2:2 przełamując rywalkę i nie oddała prowadzenia do końca partii, która skończyła się dokładnie takim samym wynikiem jak pierwszy set. Świątek awansuje do pierwszej dwusetki rankingu i będzie mogła wystąpić w kwalifikacjach do Australian Open w 2019 roku.