ITF Montreux: Iga Świątek awansowała do półfinału!

7 wrz 2018, 13:52

Iga Świątek wygrała ćwierćfinał z Rumunką Eleną-Gabrielą Ruse 2:6, 6:1, 6:2. Jeśli turniejowa “jedynka” Kolumbijka Mariana Duque-Marino wygra swój ćwierćfinał, zmierzy się z Polką w półfinale.

Kolejne zwycięstwo Świątek pozwala zbliżyć się do drugiej setki rankingu. Dzisiejsza rywalka polskim fanom przedstawiła się podczas Wimbledonu. Rumunka miała wówczas aż sześć piłek meczowych w pojedynku z Agnieszką Radwańską. Ostatecznie jednak nie wykorzystała żadnej z nich.

17-letnia Polka źle weszła w mecz, została przełamana dwukrotnie przegrywając seta 2:6. Pierwszy gem drugiego seta pokazał, że spotkanie może zmienić się w niezwykle zacięte. 11-minutowy gem wygrany ostatecznie przez Świątek rozpoczął walkę Świątek o zwycięstwo. Warszawianka wykazała się pewnością na korcie oddając rywalce zaledwie jednego gema. W decydującym secie Polka przełamała Rumunkę przy wyniku 1:1, co okazało się kluczowe w partii, która zakończyła się zwycięstwem 17-latki 6:2.