ITF Montreux: Kapitalna Świątek w finale. Turniejowa “1” wyeliminowana!

8 wrz 2018, 17:17

Iga Świątek pokonała turniejową “1” – Mariane Daque-Marino 6:2 6:3 i awansowała do finału turnieju ITF w Montreux! Polska tenisistka w swoim meczu półfinałowym trafiła na zawodniczkę już sobie znaną, bowiem panie już dwukrotnie ze sobą grały, a bilans spotkań wynosi 1:1.

Spotkanie półfinałowe rozpoczęło się rewelacyjnie dla Polki, gdyż wyszła na prowadzenie 3:0, a cały set padł łupem Igi Świątek 6:2 bez straty własnego serwisu i szans na przełamanie dla Kolumbijki.

Drugi set również rozpoczął się świetnie dla Polki, tutaj analogiczna sytuacja do seta pierwszego i prowadzenie 3:0. Jednak Kolumbijka zaczęła powoli dochodzić do głosu wygrywając dwa następne gemy i pierwszy raz w meczu przełamując Polkę. Set zakończył się wynikiem 6:3 i Polka za trzecią piłką meczową mogła się cieszyć z awansu do finału imprezy!

Dzięki dobrym wynikom w ostatnich tygodniach Iga od poniedziałku awansuje do TOP 200 rankingu WTA, a w finale zmierzy się z Belgijką Kimberley Zimmermann, która zajmuję 299. miejsce w rankingu WTA