Jan Zieliński w deblowym finale ATP Metz! Powalczy o obronę tytułu

10 lis 2023, 18:16

Jan Zieliński i Hugo Nys wygrali w trzech setach z Francuzami Sadio Doumbią i Fabienem Reboulem, awansując do finału turnieju ATP w Metz. Dla polskiego tenisisty będzie to szansa na trzeci triumf w tej lokalizacji. W dwóch ostatnich latach dwukrotnie cieszył się ze zwycięstwa.

Zieliński i Nys powalczą o tytuł w Metz

Pierwszy, bardzo zacięty set rozstrzygnął się na korzyść francuskiego duetu, który obronił dwie piłki setowe przy stanie 4:5, po czym wygrał w tie-breaku 8:6. W drugiej partii Zieliński i Nys byli znacznie skuteczniejsi, bez problemu wygrywając 6:2.

O losach całego spotkania decydował więc trzeci set, w którym polsko-monakijski duet nie dał francuskim rywalom żadnych szans. Od wyniku 0:1 Zieliński i Nys zdobyli osiem punktów z rzędu. Dzięki temu w dość komfortowy sposób wygrali tę partię 10:2 i cały mecz, awansując do finału.

Zmagania we francuskim Metz są dla Jana Zielińskiego niemal co roku udane. W 2021 roku triumfował grając w parze z Hubertem Hurkaczem, natomiast rok później wygrał już z Nysem u boku. W tym roku więc powalczy o obronę tytułu. Polsko-monakijski duet zagra w finale Finem Harrim Heliovvarą i Niemcem Andreasem Miesem lub Niemcami Constantinem Frantzenem i Hendrikiem Jebensem.

Jan Zieliński/Hugo Nys vs Sadio Doumbia/Fabien Reboul (6)6:7, 6:2, 10:2