Reklama

Jan Zieliński zwycięzcą turnieju w Metzu! Polak obronił tytuł

Jan Zieliński w parze z Hugo Nysem pokonali duet Lloyd Glasspool/Harri Heliovaara w finale debla turnieju rangi ATP 250 w Metzu 7:6 (5), 6:4. Tym samym Polak obronił tytuł mistrzowski tej imprezy, po który przed rokiem sięgnął wspólnie z Hubertem Hurkaczem. To zatem drugi triumf warszawiaka w grze podwójnej w zawodach ATP.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Jan Zieliński obronił tytuł mistrzowski ATP w Metzu

Jan Zieliński ponownie pokazał klasę na francuskiej ziemi. Polak w duecie z Hugo Nysem mają za sobą fenomenalny tydzień. Podczas turnieju w Metzu polsko-monakijska para odprawiała z kwitkiem następujące deble: Francisco Cabral/Jamie Murray (6:2, 5:7, 10-5) i Rafael Matos/Diego Vega Hernandez (6:2, 6:1).

Schody zaczęły się na szczeblu półfinału imprezy, gdy Zielińskiemu i Nysowi przyszło stanąć w szranki z duetem Gregorie Barrere/Quentin Halys. Obie strony toczyły zażartą batalię o każdy centymetr kortu, używając najlepszych zagrań ze swojego wachlarza umiejętności. Ostatecznie Polak wraz z Monakijczykiem zwyciężyli ze wspomnianą parą 6:1, 7:6 (9), 11-9.

Finałowy pojedynek przeciwko deblowi rozstawionemu w zawodach z numerem drugim miał być o kilka poziomów trudniejszy. Jednak skazywani na porażkę tenisiści zaprezentowali nierozerwalną nić porozumienia i w kluczowych momentach spotkania wykorzystywali nadarzające się okazje. Jan Zieliński i Hugo Nys odnieśli triumf nad parą Lloyd Glasspool/Harri Heliovaara 7:6 (5), 6:4, zwyciężając jednocześnie turniej w Metzu.

Zieliński wspólnie z Nysem na korcie rozumieją się coraz lepiej. Wcześniej w bieżącym roku wygrali zawody rangi Challenger w Roseto Degli Abruzzi. Natomiast dla 25-letniego Polaka to drugi tytuł mistrzowski cyklu ATP. Przed rokiem triumfował, również w Metzu, w duecie z Hubertem Hurkaczem, który wolał skoncentrować się na grze pojedynczej.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Team World zdobył Laver Cup 2022! Pierwszy triumf Johna McEnroePodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama