Jannik Sinner w finale ATP Finals! Z kim zagra o triumf w całym turnieju?

18 lis 2023, 17:12

Jannik Sinner wygrał 2:1 (6:3, 6:7, 6:1) z Daniłem Medwiedewem i zagra o zwycięstwo w kończącym sezon turnieju ATP Finals. W sobotni wieczór o drugie miejsce w finale powalczą Carlos Alcaraz i Novak Djoković. Decydujący mecz odbywającej się w Turynie imprezy zaplanowany jest na niedzielę.

Faworyt gospodarzy z awansem do finału

Przed sobotnim półfinałem Jannik Sinner wygrał trzy spotkania w grupie zielonej i awansował do fazy pucharowej z pierwszego miejsce. Z kolei Danił Medwiedew nie był bezbłędny, bo w swoim ostatnim występie przegrał z Carlosem Alcarazem i uplasował się za Hiszpanem w grupie czerwonej.

Starcie, którego stawką był awans do finału, lepiej rozpoczął Włoch. Już przy drugiej okazji przełamał rywala i uzyskał znaczącą przewagę. Kolejne gemy były jednostronne i padały łupem tenisistów serwujących. Po 46 minutach gry Jannik Sinner wykorzystał pierwszą piłkę setową i wygrał inauguracyjną partię 6:3.

Najbliżej przełamania w drugiej odsłonie był Danił Medwiedew. W ósmym gemie Rosjanin miał break-pointa, którego jednak nie wykorzystał. Tenisiści punktowali jedynie przy własnym podaniu i do wyłonienia zwycięzcy drugiego seta potrzebny był tie-break. W dodatkowej rozgrywce lepiej zaprezentował się Rosjanin i pokonał Jannika Sinnera 7:3. W trzecim secie podrażniony 22-latek z Włoch zdominował rywala i wygrał 6:1. Urodzony w Moskwie tenisista miał w tej partii problemy z biodrem, co przełożyło się na jego dyspozycję.

Drugim finalistą lider lub wicelider rankingu ATP

W drugim półfinale turnieju ATP Finals zagra dwóch najwyżej sklasyfikowanych zawodników rankingu ATP, czyli Novak Djoković i Carlos Alcaraz. Obaj tenisiści o awans do najlepszej czwórki trwających w Turynie walczyli jeszcze w ostatnich swoich meczach fazy grupowej. Hiszpan rozpoczął zmagania od niespodziewanej porażki z Alexanderem Zverevem, ale w dwóch kolejnych meczach odniósł zwycięstwa. Z kolei Serb przegrał z Jannikiem Sinnerem w swoim drugim występie, a awans przypieczętował wygraną z Hubertem Hurkaczem.

Pojedynek Novaka Djoković z Carlosem Alcarazem rozpocznie się w sobotę o godzinie 21:00. Zwycięzca tej konfrontacja zagra z Jannikiem Sinnerem o triumf w całym turnieju. Finał odbędzie się w niedzielę o godzinie 18:00.