Janowicz idzie jak burza, jest już w półfinale

2 paź 2015, 16:33

Jerzy Janowicz powrócił do zawodów z cyklu challenger w bardzo dobrym stylu. Po wygraniu dwóch pierwszych meczów z Deseinem i Millotem przyszła pora na ćwierćfinałową potyczkę ze Skugorem. Chorwat nie potrafił się przeciwstawić naszemu reprezentantowi, który jest już w półfinale rozgrywek.

Dzisiejszy mecz był pojedynkiem dwóch ,,tenisowych wież”. Obaj zawodnicy mierzą po 203 centymetry, co stawia ich w czołówce klasyfikacji najwyższych tenisistów. Janowicz ma jednak o wiele smuklejszą sylwetkę, jest o osiem kilogramów lżejszy od dzisiejszego przeciwnika, co przekłada się na lepsze poruszanie się po korcie.

Pierwszy set bardzo dobrze rozpoczął się dla Janowicza, która bardzo szybko wywalczył przewagę przełamania. Później gra się wyrównała, a obaj tenisiści po jednym razie wygrali gema przy podaniu rywala. Zaliczka z początku seta pozwoliła jednak na zwycięstwo 6:4 w pierwszej odsłonie meczu. Można było mieć lekkie zastrzeżenia do pierwszego serwisu, po którym Polak wygrywał tylko 64% piłek.

W drugiej partii Janowicz przełamał Skugora już w 1. gemie. Następnie poszedł za ciosem i dołożył kolejne przełamanie, dzięki czemu wyszedł na znaczne prowadzenie 4:1. Nie mający nic do stracenie Chorwat wygrał dwa gemy z rzędu i nieco skrócił dystans do Jerzego. Polak kontrolował jednak kortowe wydarzenia i w odpowiednim momencie wykorzystywał przewagę jaką dawał mu serwis. Drugi set podobnie jak pierwszy zakończył się wynikiem 6:4.

W półfinale Polak zagra ze zwycięzcą spotkania Illya Marchenko (Ukraina)- Paul-Henri Mathieu (Francja)