Janowicz idzie jak burza!

6 lut 2015, 15:35

Jerzy Janowicz pokonał rozstawionego z numerem drugim Gillesa Simona w ćwierćfinale tenisowego turnieju ATP we francuskim Montpellier. Polak zwyciężył 6:2 7:5.

Pierwszy set to popis gry Janowicza. Polak znakomicie serwował, mocnymi uderzeniami z głębi rozprowadzał rywala po korcie, popisywał się też niezłymi skrótami. Popełnił też sporo niewymuszonych błędów, ale rekompensował to innymi elementami. W sumie aż trzykrotnie przełamywał podanie Simona, tylko raz stracił własne podanie i wygrał pierwszą partię w czasie krótszym niż pół godziny.

W drugiej partii trwała zacięta walka, zawodnicy pewnie wygrywali swoje gemy serwisowe. Wciąż to Polak dyktował warunki na korcie, bombardując z głębi kortu. Simon był jednak bardzo regularny, przy swoim serwisie grał bardzo pewnie i skutecznie. Przy stanie 5:4 dla Simona, Francuz miał piłkę setową, ale popełnił prosty błąd, zagrywając  w siatkę. W kolejnym gemie Janowicz zaliczył dwa kapitalne „winnery” z backhandu, które dały pierwsze przełamanie w tym secie. Po chwili Polak wygrał swój gem serwisowy i całe spotkanie bez straty seta.

Dzięki zwycięstwu Jerzy Janowicz powtórzył osiągnięcie sprzed roku, gdzie w tym samym turnieju dotarł do półfinału. Przypomnijmy, że w 1 rundzie Polak obronił sześć piłek meczowych przeciwko Dustinowi Brownowi.

W półfinale rywalem najlepszego polskiego tenisisty będzie Portugalczyk Joao Sousa albo Niemiec Philipp Kohlschreiber.

ATP Montpellier: Jerzy Janowicz (5) – Gilles Simon (2)  6:2 7:5