Janowicz ograł Dodiga w I rundzie kwalifikacji

31 paź 2015, 19:58

Reprezentant Polski, Jerzy Janowicz pokonał Chorwata Ivana Dodiga 7:5, 3:6, 6:3 w I rundzie kwalifikacji turnieju BNP Paribas Masters w Paryżu. Aby dostać się do turnieju głównego, nasz zawodnik będzie musiał pokonać w finałowej rundzie eliminacji Brytyjczyka Aljaza Bedene.

Przed meczem faworytem spotkania był Polak, plasujący się o ponad 40 miejsc wyżej w rankingu ATP. Twarda nawierzchnia w hali, na której odbywa się wspomniany turniej faworyzowała Polaka, gdyż silny serwis, jakim dysponuje Janowicz jest dla rywali niezwykle trudny do odbioru. Kibice Chorwata byli jednak pełni nadziei przed pojedynkiem, ponieważ Dodig osiągał całkiem niezłe rezultaty w challengerach przez rozpoczęciem imprezy w Paryżu, triumfując w Brześciu i dochodząc do półfinału w Reims.

Pierwszy set łodzianin rozpoczął idealnie, bowiem zdołał przełamać rywala, wyrabiając sobie już na początku pewną przewagę. Spokój Polaka nie trwał jednak długo, bo w czwartym gemie łodzianin także stracił swój serwis i znów był remis. W dalszej części seta zarówno Polak, jak i Chorwat skutecznie serwowali, jednak to polski tenisista wykonał znaczny krok naprzód w 11. gemie, a odbierając po raz drugi serwis rywalowi, wygrał po chwili pierwszą odsłonę spotkania.

Druga partia była ostatnią szansą dla Chorwata na nawiązanie walki z Polakiem, dającą szansę na awans do kolejnej fazy rywalizacji. Początkowo obaj panowie grali bardzo wyrównanie, nie dając nawet szansy rywalowi na przełamanie. Płaskie i mocne forhendy Polaka nie wystarczyły jednak na koncertową grę Dodiga przy siatce, dzięki czemu Chorwat w dość łatwy sposób przełamał rywala w 4. gemie. W sytuacji bardzo wyrównanej formy serwisowej, jeden break rywala pozwolił mu triumfować do 3 w drugiej partii.

W secie kończącym mecz, nasz rodak wykorzystując błędy rywala szybko go przełamał, a utrzymując wysoki poziom swojego serwisu, szybko doprowadził do wyniku 3:0. Potem 24-latek z Łodzi wykorzystał gorszą dyspozycję rywala i nie doprowadził do straty koncentracji w końcówce, dzięki czemu triumfował do 3 w finałowej odsłonie.

BNP Paribas Masters Paris, Paryż ($3,288,530) I runda kwalifikacji turnieju głównego gry pojedynczej mężczyzn:

Jerzy Janowicz, Polska [7] – Ivan Dodig, Chorwacja 7:5, 3:6, 6:3