Janowicz w ćwierćfinale!

4 lut 2015, 23:01

Jerzy Janowicz awansował do ćwierćfinału tenisowego turnieju ATP we francuskim Montpellier. Najlepszy polski tenisista pokonał reprezentanta gospodarzy Benoit Paire’a 6:2 3:6 6:3.

Pierwszy set to zdecydowana dominacja Polaka. Dwukrotnie zdołał przełamać rywala, który przy stanie 5:2 dla Janowicza, poprosił o interwencję lekarza. W drugiej partii tenisiści dobrze serwowali i do stanu 4:3 na korzyść Francuza, wygrywali swoje podania. W 8 gemie tego seta Janowicz został przełamany i to zadecydowało o porażce w secie. W decydującej partii, to Paire jako pierwszy wygrał gem jako returnujący. Natychmiast jednak odpowiedział tym samym Janowicz, przełamując do zera. Przy stanie 4:3 Jerzy ponownie zaliczył „breaka”, i tej przewagi nie wypuścił do końca spotkania.

W ćwierćfinale Janowicz zagra z innym reprezentantem gospodarzy, rozstawionym z numerem drugim, Gilles’em Simonem. Polak rozstawiony jest w Montpellier z „piątką”.

Jerzy Janowicz – Benoit Paire 6:2 3:6 6:3