Jastrzębski Węgiel wciąż niepokonany w LM! Kolejny triumf mistrzów Polski

20 gru 2023, 21:54

Jastrzębski Węgiel w dalszym ciągu jest nieuchwytny w rozgrywkach Ligi Mistrzów CEV. W meczu czwartej kolejki fazy grupowej mistrzowie Polski pewnie wygrali 3:1 z Czeskimi Budziejowicami, choć w pierwszym secie dość niespodziewanie dali się zaskoczyć rywalowi z Czech.

Podrażniony Jastrzębski Węgiel ograł Czechów

W pierwszym secie jastrzębianie toczyli wyrównany bój z rywalami z Czech. Do stanu 11:11 co chwilę zmieniała się sytuacja i każda z ekip wychodziła na chwilowe prowadzenie. Później jednak siatkarze Czeskich Budziejowic osiągnęli przewagę, której nie oddali do samego końca – triumfowali 25:21.

Od początku drugiej partii mistrzowie Polski pokazywali, że szybko zdołali wrócić na odpowiednie dla siebie tory. Nawet na chwilę nie dali rywalom okazji do wyjścia na prowadzenie i prowadzili nawet 18:8. W końcówce Czesi minimalnie zniwelowali stratę, ale JSW pewnie triumfował 25:17.

Dwa kolejne sety miały praktycznie identyczny przebieg. W trzecim jastrzębianie dawali rywalom nadzieję tylko do stanu 10:10, po czym osiągnęli przewagę i wygrali 25:17. W czwartym secie z kolei Czeskie Budziejowice prowadziły do wyniku 2:1, po czym gospodarze szybko wybili im z głowy marzenia o triumfie. Mistrzowie Polski zakończyli mecz wynikiem 25:17.

Jastrzębski Węgiel – Czeskie Budziejowice 3:1 (21:25, 25:17, 25:17, 25:17)

Po tym triumfie siatkarze z Jastrzębia-Zdroju pozostają niepokonani w Europie – z dorobkiem 12 punktów w czterech meczach pewnie prowadzą w tabeli grupy D. W kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 11 stycznia, mistrz Polski zagra na wyjeździe z Club Voleibol Guaguas z Wysp Kanaryjskich.