Reklama

Jazda na rowerze. Czy to jest dobry sposób na odchudzanie?

Sezon wakacyjny to najczęściej jedyny czas w ciągu roku, kiedy mamy więcej czasu na własne hobby. Co więcej, piękna pogoda i otaczająca nas przyroda sprzyjają długim wędrówkom oraz jeździe na rowerze. Jednak czy taka forma aktywnością będzie nie tylko ciekawym i aktywnym spędzeniem czasu, ale również świetną formą odchudzania?

Czy jazda na rowerze nas odchudzi?

Nie otrzymamy w tym przypadku odpowiedzi zero-jedynkowej, ale z drugiej strony będzie ona prosta. Często nawet włączenie roweru jako formy dojazdu do pracy pozwoli nas zrzucić kilka zbędnych kilogramów, ale warunek jest jeden – kalorie zgubione podczas dojazdu do pracy muszą wytworzyć nam deficyt kaloryczny, dzięki czemu z każdym dniem nasza sylwetka będzie wyglądać coraz lepiej.

Ile kalorii jesteśmy w stanie spalić na rowerze?

W tym przypadku wiele będzie zależało od intensywności naszej przejażdżki, ale również od pogody, ukształtowania terenu oraz nasze wagi. Przykładowo, podczas spokojnej, rekreacyjnej jazdy po płaskim terenie, z prędkością 15-20 km/h spalimy około 300-400 kalorii w ciągu godziny. Jeśli jednak przyspieszymy do 25-30 km/h, zwiększymy liczbę spalonych kalorii o drugie tyle! Jak to z kolei przykłada się na spalone kilogramy? Żeby zrzucić jeden kilogram, powinniśmy spalić około 6000-7000 kalorii, więc na przyszłość powinniśmy dwukrotnie pomyśleć, zanim sięgniemy po słodycze czy inną niezdrową przekąskę ?

Co jeszcze daje nam jazda na rowerze?

Nie samym odchudzaniem jednak człowiek żyje, a również i jazda na rowerze nie wpływa tylko a zrzucenie zbędnych kilogramów. Przynosi ona bowiem także szereg innych pozytywnych skutków. Możemy do nich zaliczyć przede wszystkim poprawę ukrwienia organizmu, poprawę kondycji czy naszego samopoczucia, za sprawą „wybuchu” endorfin, czyli tzw. hormonu szczęścia.

Jak odchudzanie to na rowerze czy rowerku stacjonarnym?

Podobnie, jak w przypadku innych pytań, tu również odpowiedź nie będzie jednoznaczna. Oczywiście znacznie przyjemniej jest jechać na rowerze w piękny, słoneczny dzień i podziwiać uroki przyrody, jednak z drugiej strony musimy liczyć się z tym, że sezon rowerowy w Polsce jest bardzo krótki, a dodatkowe burze czy ulewy dodatkowo mogą sparaliżować nasze plany. Wtedy idealnym substytutem jest rowerek stacjonarny, który możemy postawić tak naprawdę w każdym miejscu naszego domu.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama