Klubowe Mistrzostwa Świata. Joanna Wołosz wyróżniona

21 gru 2022, 11:22

Drużyna Prosescco DOC Imoco Volley Conegliano pokonała 3:1 ekipę VakifBank Stambuł w finale Klubowych Mistrzostw Świata siatkarek. Wśród wygranych brylowała Joanna Wołosz. Polka została uznana najlepszą rozgrywającą.

Wielki sukces Polki! Joanna Wołosz klubową mistrzynią świata

Po raz drugi w historii drużyna Prosecco DOC Imoco Conegliano z Joanną Wołosz w składzie sięgnęła po tytuł klubowego mistrza świata. Reprezentanta Polski podczas zawodów pokazała się ze znakomitej strony i może cieszyć się nie tylko ze złotego medalu, ale również specjalnego wyróżnienia.

Wołosz otrzymała miano najlepszej rozgrywającej na imprezie, która w tym roku odbywały się w tureckiej Antalyi. Niedzielny finał miał też jeszcze jeden polski akcent. Jaki drugi sędzia prowadził go bowiem Wojciech Maroszek. Nagrodę dla MVP zawodów otrzymała natomiast szwedka Isablle Haak.

Drużyna Prosescco DOC Imoco Volley Conegliano odzyskała tytuł, który przed rokiem straciła na rzecz tureckiej drużyny. W 2021 roku 3:2 wygrały siatkarki VakifBank Stambuł. Tym razem lepszy okazał się włoski klub. Dla ekipy z Conegliano był to już trzeci finał Klubowych Mistrzostw Świata z rzędu.