Kacper Żuk wygrał turniej w Tbilisi. Pierwszy tytuł w sezonie

8 sie 2022, 08:50

Kacper Żuk pokonał Alexandre’a Metreweliego 6:2, 6:4 w finale turnieju rangi ITF World Tennis Tour o puli 25 tysięcy dolarów na kortach twardych w Tbilisi. Pojedynek rozstrzygający losy tytułu mistrzowskiego w stolicy Gruzji wyglądał jednostronnie. Jednak prawdziwe chwile grozy Polak przeżywał w półfinałowej rywalizacji.

Trudny wybór, ale jednak słuszny

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Kacper Żuk przeżywa ostatnio bardzo trudny okres pod względem sportowym. Notoryczne wpadki w challengerach, nieudane próby przebicia się przez eliminacje do turniejów ATP czy Wielkiego Szlema. Polak miał niewiele czasu do przemyśleń, chociaż aktualnie wydaje się, że nasz rodak podjął słuszną decyzję. 23-latek postanowił zejść poziom niżej i powalczyć w imprezie ITF World Tennis Tour rozgrywanym na kortach twardych w Tbilisi.

Rozstawiony z „jedynką” polski zawodnik nie miał większych problemów, pokonując kolejnych oponentów. Urodzony w Nowym Dworze Mazowieckim tenisista eliminował odpowiednio: Daniela Ibragimowa, Nikołaja Wylegżanina i Zurę Tkemaladze. Dreszczyk emocji polskim kibicom 23-latek zaserwował w półfinale zawodów. Pierwszego seta przeciwko Davidowi Poljakowi przegrał 3:6. Natomiast w następnych dwóch odsłonach zwyciężył wojnę nerwów, triumfując 7:5, 7:6 (7).

Kacper Żuk triumfatorem turnieju w Tbilisi

W finale polskiego zawodnika czekała potyczka z reprezentantem gospodarzy, Alexandre’em Mertrewelim. Wprawdzie rywal wypracował sobie aż 11 break pointów w meczu, lecz przy żadnym nie zdołał przełamać naszego rodaka. Natomiast Żuk wykorzystał trzy szanse na odebranie podania Gruzinowi i zwyciężył 6:2, 6:4. Rywalizacja trwała godzinę i 57 minut.

Triumf w Tbilisi to pierwszy triumf Kacpra Żuka w bieżącym roku i ósmy tytuł w turnieju rangi ITF World Tennis Tour. Oprócz tego, 23-latek ma na koncie wygraną w challengerze ATP podczas ubiegłorocznej imprezy w Splicie. Polak zwycięstwo w stolicy Gruzji otrzymał 25 punktów do rankingu ATP. Czasami trzeba zrobić krok wstecz, żeby móc wykonać dwa naprzód. Oby ta maksyma sprawdziła się w przypadku Kacpra.