Kamil Majchrzak w ćwierćfinale w Genewie! Teraz zmierzy się z Gasquetem

Aktualizacja: 1 lip 2022, 19:01
18 maj 2022, 09:53

Kamil Majchrzak pokonał Marco Cecchinato w drugiej rundzie turnieju rangi ATP 250 w Genewie. Polak bez problemu wygrał z włoskim kwalifikantem w dwóch setach (6:2, 6:3). Teraz na jego drodze stanie znacznie bardziej utytułowany przeciwnik.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Rywal z kwalifikacji i dobre lepszego początki

Majchrzak znakomicie zainaugurował zawody w Szwajcarii, eliminując na etapie pierwszej rundy rozstawionego z “ósemką” Aleksandra Bublika. Na drugim szczeblu rywalizacji oczekiwaliśmy starcia piotrkowianina z mistrzem US Open z 2020 roku, Dominicem Thiemem. Jednak austriacki zawodnik nie sprostał Marco Cecchinato, który przebijał się do głównej drabinki turnieju z kwalifikacji.

Polak rozpoczął pojedynek i już przy pierwszym break poincie przełamał oponenta. Następnie powtórzył to samo w szóstym gemie. Cecchinato starał się kilkukrotnie zakoczyć Majchrzaka na rozmaite sposoby. A to próbował kąśliwych slajsów, a to grał dłuższą piłką po crossie. Włoch próbował również atakować skrótami, lecz nasz rodak szybko biegał do siatki i skutecznie odgrywał rywalowi. Po około 33 minutach Majchrzak zamknął partię przy pierwszym setbolu.

Kamil Majchrzak zagra z Richardem Gasquetem

Początek drugiej odsłony zdecydowanie należał do Cecchinato, który prędko zdobył przewagę przełamania. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego prędko odzyskał podanie, a później był cierpliwszy i wyczekał swoją okazję, którą wykorzystał. Ostatecznie 26-latek z Polski triumfował 6:2, 6:3 i to właśnie jego zobaczymy w ćwierćfinale.

Następnym przeciwnikiem Kamila Majchrzaka będzie bardziej doświadczony i utytułowany tenisista. Mowa o piętnastokrotnym zwycięzcy imprez ATP, Richardzie Gasquecie. Francuz w drodze do ćwierćfinału wygrał z Daniłem Miedwiediewem 6:2, 7:6 (5).