Kamil Majchrzak w drugiej rundzie w Hertogenbosch. Pewny triumf Polaka

Aktualizacja: 1 lip 2022, 19:01
7 cze 2022, 16:51

Kamil Majchrzak wygrał z Dominikiem Koepferem i awansował do drugiej rundy turnieju rangi ATP 250 w Hertogenbosch. Polak zwyciężył w dwóch setach (6:1, 6:4).

Deszczowy przekładaniec

Kamil Majchrzak wyszedł na kort z Dominikiem Koepferem w poniedziałek. Jednak graczy zaskoczyły opady deszczu, które uniemożliwiły dalszą rywalizację. Tak więc, mecz przerwano już po dwudziestu minutach przy stanie 3:1 na korzyść Polaka w premierowej odsłonie pojedynku toczonego na kortach trawiastych.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Wobec powyższego dokończenie starcia zaplanowano na wtorek. Piotrkowianin ekspresowo wygrał pierwszego seta 6:1. W drugiej partii tenisiści również rozgrywali gemy w niezwykle dynamicznym tempie. 26-latek przełamał podanie Niemca w piątym gemie i już nie oddał prowadzenia do końca współzawodnictwa, triumfując 6:4 w tym secie. Mecz trwał godzinę.

Kamil Majchrzak pokonał Koepfera

Majchrzak zaserwował pięć asów i nie popełnił żadnego podwójnego błędu przy podaniu. Ponadto nasz rodak wygrał aż 83% punktów po pierwszym serwisie (25/30) i 71% po drugim (12/17). To był pokaz potencjału, jaki drzemie w polskim tenisiście.

Kolejnym rywalem Kamila Majchrzaka w turnieju rangi ATP 250 na kortach trawiastych w Hertogenbosch będzie rozstawiony z numerem piątym Rosjanin Karen Chaczanow.