Kamil Majchrzak wygrał challenger w Saint-Brieuc!

31 mar 2019, 20:01

23-letni piotrkowianin doczekał się pierwszego w karierze triumfu w turnieju rangi ATP Challenger. W finale we francuskim Saint-Brieuc pokonał reprezentanta gospodarzy Maxima Janviera 6:3, 7:6.

Droga Polaka do zwycięstwa w tym turnieju była mocno wyboista. W ćwierćfinale i półfinale eliminował rywali zajmujących wyższe od niego pozycje w rankingu – kolejno Francuza Gregoire Barrere (120 ATP) oraz Litwina Ricardasa Berankisa (82 ATP). Ten drugi jako jedyny potrafił wygrać z Kamilem seta.

W meczu finałowym od początku lepiej prezentował się Polak. W pierwszej partii aż trzykrotnie przełamał serwis rywala. Drugi set był wyrównany, ale tiebreak nie pozostawił wątpliwości komu należało się zwycięstwo. Francuz zdołał ugrać w nim tylko jeden punkt.

Za triumf w Open Harmonie mutuelle Majchrzak dostanie 80 punktów do rankingu i zanotuje awans na około 130 pozycję.