Kapitalne przywitanie polskich siatkarzy. Na lotnisku czekali na nich kibice [WIDEO]

W niedzielne popołudnie siatkarze reprezentacji Polski wrócili do kraju z Włoch, gdzie w sobotę sięgnęli po mistrzostwo Europy. Podopieczni Nikoli Grbicia otrzymali zasłużone przywitanie – na Lotnisku Chopina w Warszawie czekały na nich setki przeszczęśliwych kibiców.

Polacy mistrzami Europy

Po 14 długich latach polscy siatkarze ponownie sięgnęli po złoto mistrzostw Starego Kontynentu. W sobotę podopieczni Nikoli Grbicia zrewanżowali się Włochom za porażkę w ubiegłorocznych mistrzostwach świata i w hali w Rzymie pokonali ich 3:0, zasłużenie sięgając po tytuł.

Od momentu, w którym zapowiedziano powrót polskich siatkarzy do Polski było wiadomo, że na Lotnisku Chopina w Warszawie przywitają ich tłumy szczęśliwych kibiców. Biało-czerwoni pojawili się w kraju w niedzielne popołudnie i otrzymali zgodne z oczekiwaniami przywitanie.

Fantastyczne powitanie siatkarzy

Samolot z polskimi siatkarzami wylądował około godziny 16:30. Jeszcze na płycie lotniska dostali specjalne powitanie od Państwowej Straży Pożarnej, której strażacy uformowali łuk triumfalny z wody, pod którym przejechała maszyna z biało-czerwonymi na pokładzie.

Prawdziwy szał zaczął się w chwili wejścia przez reprezentantów Polski do budynku lotniska. Za bramkami czekały na nich setki rozradowanych kibiców, którzy bili im brawo i krzyczeli “Dziękujemy, dziękujemy!”. Podopieczni Nikoli Grbicia zostali przywitani w taki sposób, na jaki zasłużyli.

Polscy siatkarze będą mieli teraz chwilę przerwy, ale już niedługo wrócą do swoich obowiązków. Od 30 września będą rywalizować o olimpijską kwalifikację. W grupie C zmierzą się z Belgią, Bułgarią, Holandią, Argentyną, Chinami, Kanadą i Meksykiem.

Polskie siatkarki z drugą wygraną w turnieju kwalifikacyjnym do IO

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA