Kapitalny mecz polskich siatkarek! Ograły Amerykanki i są o krok od igrzysk

23 wrz 2023, 20:02

Polskie siatkarki są o krok od wywalczenia kwalifikacji na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie! Podopieczne Stefano Lavariniego pokonały 3:1 Amerykanki, czyli aktualne mistrzynie olimpijskie i potrzebują już tylko jednego zwycięstwa, aby cieszyć się z awansu na zmagania w Paryżu w 2024 roku.

Polki znacznie lepsze od Amerykanek

Na początku pierwszego seta polskie siatkarki zdołały wypracować sobie sporą przewagę – prowadziły już nawet 12:7, a następnie 15:10. Amerykanki zdołały jednak odrobić straty i dwukrotnie wyszły na prowadzenie. Miały piłkę meczową przy stanie 24:23, ale w końcówce biało-czerwone zagrały skuteczniej i wygrały 27:25.

W drugim secie amerykańskie tenisistki włączyły drugi bieg, choć nie od początku. Od stanu 11:11 mistrzynie olimpijskie z Tokio zaczęły dominować na parkiecie i nie pozwalały Polkom na zbyt wiele w ataku. Dość powiedzieć, że biało-czerwone zdołały zdobyć jeszcze tylko pięć punktów. Amerykanki wygrały 25:16.

Trzeci set był dość podobny. Po początkowej wyrównanej grze, później siatkarki z USA zaczęły przeważać i prowadziły już 15:10, ale Polki wyrównały stan przy wyniku 20:20. W kluczowych akcjach zawodniczki Stefano Lavariniego nie popełniały błędów i zdobyły trzy punkty pod rząd, wygrywając 25:23.

Czwarta partia była już prawdziwym popisem ze strony Polek, które prowadziły od pierwszej do ostatniej piłki. Bardzo szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, podczas gdy Amerykanki niewiele były w stanie zrobić. Ostatecznie biało-czerwone wygrały 25:16 i cały mecz 3:1!

Polska vs USA 3:1 (27:25, 16:25, 25:23, 25:16)

Dzięki temu zwycięstwu polskie siatkarki wróciły na pierwsze miejsce w tabeli grupy C z dorobkiem 15 punktów w sześciu meczach. Decydujący o awansie na igrzyska będzie niedzielny pojedynek z Włoszkami.