Reklama

Karolina Kowalkiewicz wygrywa na UFC 281. Zwycięstwo zamiast emerytury

Joanna Jędrzejczyk już zakończyła swoją sportową karierę, ale cały czas w oktagonie UFC nasz kraj reprezentuje Karolina Kowalkiewicz. Zawodniczka świetnie zaprezentowała się w miniony weekend na gali w Nowym Jorku, gdzie pokonała Silvanę Gomez Juarez. Nie było się jednak bez kontrowersji.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Kowalkiewicz ponownie jest na zwycięskiej ścieżce

Jakiś czas temu Karolina Kowalkiewicz rozważała przejście na sportową emeryturę. Była mistrzyni KSW miała problemy zdrowotne, a do tego słabo szło jej w oktagonie UFC, gdzie przegrała pięć pojedynków z rzędu. Na szczęście Polka postanowiła jeszcze nie odchodzić ze świata mieszanych sztuk walki.

Kowalkiewicz dołączyła do American Top Team i postanowiła dać sobie jeszcze jedną szansę. Opłaciło się. W czerwcu na gali w Las Vegas biało-czerwona wojowniczka pokonała Felice Herrig duszeniem zza pleców. Teraz 37-latka zaprezentowała się natomiast ze znakomitej strony i w miniony weekend okazała się lepsza od Silvany Gomez Juarez.

Polka pokonała Argentynkę jednogłośną decyzją sędziów. Zanim to się jednak stało, doszło w klatce do absurdalnych scen. Podczas gdy zawodniczki czekały na ogłoszenie wyników walki, jeden z członków komisji zliczającej punkty wparował do oktagonu i zaczął wprowadzać zmiany na kartce. Okazało się, że kartach sędziowskich pojawił się błąd.

Na szczęście po całym zamieszaniu zwycięstwo zostało przyznane Karolinie Kowalkiewicz. Wszyscy sędziowie punktowali na korzyść Polki 29:28. Tym samym Polka osiągnęła swoje drugie zwycięstwo z rzędu.

Na gali UFC 281 w walce wieczoru zobaczyliśmy natomiast pojedynek Israel Adesanya – Alex Pereira. Niespodziewanie wygrał Brazylijczyk, który pokonał aktualnego mistrza kategorii średniej przez techniczny nokaut w ostatniej rundzie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

WBC po stronie Polski. Walka Rivas – Różański odbędzie się w Rzeszowie!Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama