Katarzyna Kawa dołącza do Chwalińskiej. Jest w II rundzie Wimbledonu

Aktualizacja: 4 lip 2022, 21:38
27 cze 2022, 19:10

Katarzyna Kawa podobnie jak Maja Chwalińska wygrała swój pierwszy mecz na Wimbledonie! 29-letnia Polka pochodząca z Krynicy Zdroju zakończyła mecz z nieco wyżej notowaną Rebeccą Marino wynikiem 2:1 (6:4, 3:6, 7:5).

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Katarzyna Kawa zalicza pierwszą wygraną na Wimbledonie

Pierwszy dzień zmagań na tegorocznym Wimbledonie jest niezwykle szczęśliwy dla dwóch debiutantek w turnieju głównym. Najpierw do kolejnej rundy w fantastycznym stylu awansowała Maja Chwalińska, a teraz po nieco cięższej przeprawie dołącza do niej Katarzyna Kawa.

Notowana na 132. miejscu rankingu WTA Kawa mierzyła się z dwa lata starszą Kanadyjką, która w rankingu zajmuje 104. miejsce. Spotkanie było dość wyrównane i wymagało od obu zawodniczek wiele walki.

Na szczególną uwagę zasługuje pierwszy set, w którym doszło do jednego przełamania. Nie to było jednak najważniejsze, a ostatni gem tej potyczki. Kawa oprócz tego, że wykorzystała dopiero 7 piłkę setową to jeszcze w międzyczasie mogła być dwukrotnie przełamana. Obie zawodniczki wykazywały się wielką wolą zwycięstwa.

Drugi set to już zupełnie inna historia. Łącznie mogliśmy zobaczyć aż pięć przełamań – o jedno więcej miała Marino i 31-latka wyrównała stan meczu.

Decydujący set rozpoczął się od przegranego serwisu Kawy. Polka przegrywała już 1:3 i szanse na awans do drugiej rundy dość znacznie się oddaliły. Na szczęście pod koniec meczu to Kawa utrzymała nerwy na wodzy i zdołała dwukrotnie przełamać swoją rywalkę, co zaowocowała wygraną 7:5.

Rywalką Kawy w II rundzie tegorocznego Wimbledonu będzie Ons Jabeur, jedna z największych rywalek Igi Świątek do zdobycia tytułu. Na koniec warto dodać, że tegoroczny Wimbledon jest dopiero drugim turniejem wielkoszlemowym, w którym mogła zagrać.

Maja Chwalińska z doskonałym debiutem. Gra dalej w Wimbledonie!