Katarzyna Niewiadoma na podium w Luksemburgu!

Aktualizacja: 3 maj 2015, 20:05
3 maj 2015, 18:23

Katarzyna Niewiadoma z grupy Rabobank-Liv  zajęła trzecie miejsce na ostatnim etapie wyścigu Festival Luxembourgeois du cyclisme féminin Elsy Jacobs. W klasyfikacji generalnej Polka uplasowała się na 14. miejscu.

Na dzisiejszym etapie, który kończył wyścig najlepsza była Floortje Mackaij z zespołu Team Liv-Plantur. Cały wyścig wygrała Anna van der Breggen, która jeździ w tej samej drużynie co Niewiadoma.

Zawodniczki miały dziś do pokonania 99 kilometrów po pagórkowatym terenie. Katarzyna Niewiadoma finiszowała dwie sekundy za Mackaij i miała taki sam czas jak druga Katrin Garfoot. Po kolejnych dwóch sekundach na mecie zameldowała się kilkunastoosobowa grupka w której była Małgorzata Jasińska (12. miejsce) z Ale Cipollini. Katarzyna Pawłowska (Boels-Dolmans) miała większą stratę i zajęła 29. miejsce, natomiast Ewelina Szybiak (Aromitalia-Vaiano) nie ukończyła rywalizacji.

Podium na etapie tego wyścigu to bardzo wynik, gdyż startowało tu wiele znakomitych zawodniczek, a większość drużyn wystawiło najsilniejsze składy. Etapówka ta posiada kategorię 2.1, czyli najwyższą po wyścigach Pucharu Świata.